Браун има 27, а Тейтъм добавя 26 за Селтикс при победата със 121-99 над Портланд
AP News | 2024-03-12 | 06:56:19

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джейлън Браун отбеляза 27 точки, Джейсън Тейтъм добави 26 и Бостън Селтикс победиха Портланд Трейл Блейзърс 121-99 в понеделник вечерта, въпреки отсъствието на двама ключови стартиращи.

Джру Холидей и Кристапс Порзингис бяха извън терените заради контузии за водещия в Източната конференция Селтикс, който вече спечели място в плейофите с 18 оставащи мача до края на сезона.

Диандре Айтън имаше 22 точки и 15 борби за Блейзърс, които са предпоследни на Запад.

Бостън, който спечели 21 мача като гост в НБА този сезон, увеличи преднината си до 20 точки през третата четвърт.

Тройката на Сам Хаузър при 8:40 до края на мача поведе Бостън със 101-83, а неговата стъпка назад 3 направи 115-95 и накара феновете на Портланд да се стремят към изходите. Хаузър завърши с най-високите за сезона шест тройки и 22 точки.

Холидей, който имаше 15 точки при победата със 117-107 срещу Финикс Сънс в събота вечер, имаше възпалено ляво коляно, докато Порзингис пропусна втория си пореден мач заради опънато сухожилие на дясното коляно.

Дори и без тях Селтикс водеха с цели 17 точки през първото полувреме. Плаващият играч на Айтън вкара Портланд в рамките на 56-47, а Анфърни Симонс добави тройка, за да намали разликата до шест точки.

Тейтъм се заби, за да върне Бостън с 62-50, докато Селтикс продължиха с 10-2, за да водят с 66-52 на полувремето. Браун бе най-резултатен за всички със 17 точки.

Тейтъм, водещият голмайстор на Селтикс, беше посочен като съмнителен за влизане в мача с проблем с десния глезен, но започна за Бостън. Тейтъм отбеляза 29 точки за Финикс. Браун и Дерик Уайт също играха, след като бяха посочени като съмнителни за първата вечер на двубой.

Джерами Грант, който пропусна победата на Портланд със 128-118 над Торонто Раптърс в събота вечер поради възпалено сухожилие, се върна в титулярния състав. Ограничението на минутите на новобранеца Скуут Хендерсън поради контузия на адуктора също беше отменено и той също започна.